اکبر عبدی در فرمول یک علی ضیا : از گفتگوی صمیمانه و بی تعارف تا ولادت اکبر عبدی | فیلم کامل

دسته بندی: فرهنگ و هنر
21 بازدید

جدید رو:

اکبر عبدی در فرمول یک علی ضیا : از گفتگوی صمیمانه و بی تعارف تا ولادت اکبر عبدی | فیلم کامل

اکبر عبدی در فرمول یک علی ضیا : از گفتگوی صمیمانه و بی تعارف تا ولادت اکبر عبدی  | فیلم کامل

اکبر عبدی در فرمول یک علی ضیا : از گفتگوی صمیمانه و بی تعارف تا ولادت اکبر عبدی

اکبرعبدی ۴ شهریور سال ۱۳۳۹ از پدر خوب و مادری اردبیلی در تهران پايتخت محله نازی آباد به دنیا آمد.وی پس از دریافت مدرک دیپلم از سال ۱۳۵۸ کنار نمایش‌های آماتوری فعالیت هنری‌اش را آغاز نمود و سپس در سال ۱۳۶۲ به تلویزیون رفت و در سري محله بروبیا (داریوش مؤدبیان، ۱۳۶۳) و بازم مدرسه‌ام دیر نمودند (۱۳۶۵) خود را به عنوان بازیگری مستعد خلاق شناساند.

عبدی کنار جنجال بسيار بزرگ خود را به عنوان بازیگر نقش‌های کمیک شناساند. جنجال بسيار بزرگ ۶ سال پس از تولید به نمایش عمومی درآمد و عبدی در آن فاصله در فیلم‌های مردی که موش نمودند، اجاره‌نشین‌ها، گراند سینما و ای ایران بازی نمود، که نقش او در همه این فیلم‌ها کمدی خواهد بود.وی بیشتر در نقش‌های کمدی بازی می‌گرداند و فیزیک بدنی خاص و صورت وی امکان گریم و ساختن هنرمند‌‌های گوناگون مانند نوجوانان و زنان را به وی می‌دهد.

بخوانید:  علائم تیروئید پرکار در بارداری

عبدی در اجاره‌نشین‌ها، ای ایران، مادر مهر و دلشدگان (علی حاتمی) و هنرپیشه قابلیت‌های خود را در ایفای نقش‌های متنوع کمدی اثبات نمود. همین قابلیت موجب نمودند که عبدی در سفر جادویی هم نقش کودکی خود را ایفا گرداند و هم نقش میانسالی‌اش را، همینطور در آدم برفی در دو نقش مردانه و زنانه توانایی‌هایش را نشان داد.اوج هنر او در فیلمهای « هنرپیشه » (محسن مخملباف – ۱۳۷۱) و بخصوص فیلم « آدم برفی » (داود میرباقری – ۱۳۷۳) خواهد بود.اکبر عبدی در سال ۱۳۸۵ کنار بازگشتی دوباره به عرصه سینما، در فیلم های « اخراجی ها » و « قاعده بازی » قابلیت خود رانشان داد.

(۲)

اکبر عبدی در فرمول یک علی ضیا : از گفتگوی صمیمانه و بی تعارف تا ولادت اکبر عبدی | فیلم کامل

منبع :mowjonline.ir
جدید رو


جدید رو « jadidro.ir »

نظر شما درباره این مطلب

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.