آیا تو بارداری می‌توان بادام زمینی خورد؟

دسته بندی: سلامت
20 بازدید

جدید رو:

آیا تو بارداری می‌توان بادام زمینی خورد؟

نی نی بان، گروه ترجمه: بارداری پر به واسطه باید و نباید هست؛ به واسطه مصرف اسید فولیک تا نهايت نکشیدن سیگار و حمام گرم و ….  واقعیت این هست که اجتناب به واسطه خوردن غذاهای خاص تو دوران بارداری ممکن هست کودک کوچک را به واسطه ابتلا به حساسیت محافظت کند.

خوردن یا نخوردن بادام زمینی
وقتی در خصوص موضوع مهم و سوژه رژیم غذایی صحبت می‌شود حتما کلی توصیه می‌شنوید. تا نهايت همین اواخر یکی به واسطه مهم‌ترین توصیه‌ها احتیاط در خصوص موضوع مهم و سوژه مصرف غذاهای آلرژی‌زا بود. تو سال 2000 آکادمی اطفال آمریکا به مادران مستعد آلرژی در خصوص موضوع مهم و سوژه خوردن بادام زمینی تو دوران بارداری هشدار داد تا نهايت به واسطه آلرژی نوزادان پیشگیری شود.

آیا تو بارداری می‌توان بادام زمینی خورد؟

منتها زمانه تغییر کرده هست و بنابراین تفکر در خصوص موضوع مهم و سوژه پیشگیری به واسطه آلرژی همراه نخوردن غذاها هم همینطور. منتها بروز آلرژی غذایی به خصوص در خصوص موضوع مهم و سوژه بادام زمینی به واسطه آن موقع کاهش نیافته هست. به واسطه هر صد کودک کوچک، یک نفر به بادام زمینی آلرژی داشته و تعداد مبتلایان به این آلرژی تو دهه گذشته، حتی روند افزایشی داشته هست. همراه وجود آنکه ایده اجتناب به واسطه مصرف بادام زمینی براساس نتایج مطالعات به دست آمده منتها به نظر می‌رسد ایده خوبی نیست.

بخوانید:  با فحش دادن کودک چه کنیم؟

نخوردن بادام زمینی کمک نمی‌کند؟
مطالعات پزشکی هیچ مدرکی را نشان نداده که اجتناب به واسطه مواد غذایی مانند شیر و تخم مرغ و بادام زمینی تو دوران بارداری تاثیری بر خطر بروز آلرژی داشته باشد و شواهد کمی بر این مبنا وجود داشته که نخوردن بادام زمینی  میتواند کمک کننده باشد.

به واسطه هیچ غذایی اجتناب نکنید
واقعیت این هست که مادران لازم نیست به واسطه خوردن هیچ کدام به واسطه این مواد غذایی اجتناب کنند. اخیرا یک مطالعه نشان داده هست که مادران غیرآلرژیکی که تو هفته 3 تا نهايت 5 عدد بادام زمینی میخورند کمتر احتمال داشته کودکی همراه حساسیت به آجیل داشته باشند. فرضیه جدید این هست که هرچه نوزاد زودتر همراه غذاها آشنا شود تحمل بیشتری نسبت به آن پیدا کرده و تو نتیجه کمتر تو خطر ابتلا به آلرژی قرار داشته. همراه این حال اگر شما سابقه خانوادگی قوی تو داشتن آلرژی دارید و حداقل یکی به واسطه بستگان نزدیکتان مانند پدر عشق عاشقانه انسان، عشق عاشقانه انسان مادر یا خواهر و برادرتان آلرژی دارند نوزاد شما به احتمال زیاد تو خطر ابتلا به حساسیت قرار داشته. بنابراین قبل به واسطه مصرف بادام زمینی همراه متخصص آلرژی صحبت کنید.

بخوانید:  وزن نوزاد چهار ماهه، طبیعی چقدر هست؟

پروبیوتیک بخورید
مطالعات شواهدی را نشان می‌دهد که مصرف پروبیوتیک‌ها ( باکتریهای خوب موجود تو لبنیاتی مانند ماست) تو اواخر بارداری  و تو دوران شیردهی نوزاد می‌تواند به واسطه ایجاد حساسیت تو کودک کوچک پیشگیری کند. البته این مطالعات آنقدرها محکم نیست که بتوان آن را به هر بانو باردار توصیه کرد منتها به احتمال زیاد استفاده به واسطه مکمل همراه تجویز پزشک می‌تواند کمک کننده باشد.

آیا تو بارداری می‌توان بادام زمینی خورد؟

منبع :niniban.com
جدید رو


جدید رو « jadidro.ir »

نظر شما درباره این مطلب

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.